Šiaulių miesto estrados stogas

2021-11-29

Nuo 1990 m. veikianti UAB „Gikniaus Kaukas“, didelę patirtį sukaupusi šeimos įmonė, įgyvendino dar vieną įdomų projektą – tentu uždengė rekonstruotos Šiaulių centrinio parko estrados stogą.

„Gikniaus Kauko“ tentai ir metalo konstrukcijos įgyvendina įvairiausias idėjas. Tarp jų yra ir sudėtingų projektų ir Šiaulių parko estrados stogas.

„Gikniaus Kaukas“ dirba kartu su Vokietijos aukščiausios kokybės tentinio audinio gamintoju „HeyTex Bramsche GmbH“. Renkantis Šiaulių estrados stogą, įvertinus visus techninius reikalavimus, su „HeyTex“ specialistais buvo suderinta tentinio audinio sudėtis. Pasak įmonės tentų gamybos vadovo Tado Gikniaus, Šiaulių estrados stogui reikėjo tento, pasižyminčio didesniu atsparumu UV spinduliams, aukštos nedegumo klasės ir didesnio tempimui tvirtumo bei atsparumo pelėsiui.

„Darbai prasidėjo nuo vizualizacijos. Projekto užsakovai tik ją ir teturėjo, todėl teko aiškintis, kaip jie įsivaizduoja galutinį rezultatą, koks turėtų būti tentinio stogo fiksavimas ir pan.“, – pasakojo Tadas.

Vienas sudėtingiausių etapų buvo ne tento gamyba, o jo tvirtinimo sprendiniai. Laikančioji tento konstrukcija – šachmatine tvarka ištempti plieniniai lynai, ant kurių turėjo gulti tentas, tačiau užsakovas norėjo tentą ne guldyti ant lynų, o nuo jų atitolinant išvengti tento trinties į lynus.

„Numatėme 140 tvirtinimo taškų prie lynų, bet lynams gavus apkrovą nuo tento tempimo į perimetrą keičiasi stogo forma, tad tvirtinimo taškus teko „gaudyti“ specialia, tekstilinėje architektūroje naudojama programa. Tentas gaminamas ant žemės, ten pat sustiprinami tvirtinimo taškai, juose sumontuojami specialūs konstrukciniai tvirtinimo elementai. Užkėlus tentą ant stogo, atliekami tik montavimo darbai, jokios korekcijos nedaromos ir jei tvirtinimo taškai bus ne savo vietose, problemų bus daug. Tikslumas didelis, o veiksnių, trukdančių tai pasiekti, netrūksta: stogas – ovalus ir riestas, nėra jokių aiškių atskaitos taškų, uždėjus tentą, konstrukciniai lynai linksta nuo tempimo į perimetrą apkrovų, įtempiant tentą vėl viskas keičiasi. Visa tai reikia įvertinti, apskaičiuoti. Tento gamyba buvo gerokai trumpesnė nei tvirtinimo taškų vietų nustatymas“, – apie gamybą pasakoja T. Giknius.

„Gikniaus Kauko“ specialistai Šiaulių estrados stogui parinko optimalų tentinį audinį, rinkdamiesi tarp reikiamo stiprumo ir tamprumo. Pedantiškiems vokiečiams įvertinus visas blogiausias ir ekstremaliausias gamtines sąlygas, tentiniui audiniui suteikta 8 m. garantija. Tačiau tai nereiškia, kad po 8 m. tentas neatliks savo funkcijos. Šis stogas tarnaus žymiai ilgiau. „Gikniaus Kauko“ angarai dengti daug paprastesniais tentais, kai kurie jau tarnauja 15 metų. Šiaulių arenos stogas tarnaus dar ilgiau – kol nusibos spalva.

Nuotraukų autorystė: UAB Gikniaus Kaukas, „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2021 spalis.
Skaityti daugiau: www.lrytas.lt

Vieta:
Šiauliai, Lietuva
Trukmė:
8 mėnesiai
Kaukas logo panevezys

Tentų gamyba

+370 633 31010
tadas@kaukas.eu

Metalo dirbtuvės

+370 685 32594
martynas@kaukas.eu
Kaukas logo ŠIAULIAI

Tentų gamyba

+370 656 49068
siauliai@kaukas.eu
Gikniaus Kaukas logotipas

UAB Gikniaus "Kaukas"

Įmonės kodas: 168417955
PVM mokėtojo kodas: LT684179515
AB SEB bankas
A. s. LT 0870 4406 0007 7518 06
Banko kodas 70440
Durpyno g. 8, 36224 Šilagalys
+370 45 432170
info@kaukas.eu
Kaukas europa zemelapis